Datum, kdy se zásadně změní dopravní situace v Lounech, se už kvapem blíží.

V noci z 31. července na 1. srpna dojde ke zjednosměrnění šedesáti ulic, radnice tak chce řešit nedostatek parkovacích míst.

V těchto dnech dostávají občané do poštovních schránek plánek města s grafickým popisem změn. Jsou v něm ale chyby.

Podle plánku by měl být změněn směr jízdy v ulici Jablonského. V současné době je tam jednosměrka, řidiči vjíždějí do ulice z hlavní silnice Husova a vyjíždějí v ulici Svatopluka Čecha. Podle plánku by měli řidiči vyjíždět na hlavní právě z ulice Jablonského. Na nepřehlednost křižovatky si ale stěžovali mnozí řidiči. „Jedná se o chybu v mapě. Na konci loňského roku jsme vyhověli žádostem a směr jízdy změnili tak, aby tam nedocházelo k nebezpečným situacím. Silnice bude nadále jednosměrnou a směr jízdy se měnit nebude,“ uvedl starosta města Jan Kerner.

Změn je skutečně hodně!

Změny se nejvíce dotknou Tyršova náměstí a blízkého okolí, Domova, sídliště Pod Kasárnami a Kotěrovy kolonie, kde bude zjednosměrněno nejvíce ulic.

Zjednosměrnění ulic má přinést o několik stovek nových parkovacích míst. Úpravy vyjdou město na více než jeden milion korun. „Původně jsme odhadovali, že značení nás bude stát 400 tisíc korun. Vypsali jsme výběrové řízení, ze kterého vzešlo, že skutečné náklady jsou 1,5 milionu korun. Prostředky jsou hlavně určeny na nové dopravní značení,“ uvedl J. Kerner.

Radnice si slibuje, že díky úpravám bude ve městě mnohem snazší zaparkovat. Kvůli rostoucímu počtu vozidel je téměř nemožné v Lounech najít volné parkovací místo. Velké problémy mají řidiči hlavně na sídlištích ve večerních hodinách.