Ježíška, zvířata u betlému, další pohádkové postavy a také kupu nefalšovaného přírodního sněhu – to vše si mohli užít děti a rodiče, kteří v sobotu 30. listopadu společně vyrazili na výlet ze Žatce na Boží Dar v Krušných horách. Cestu připravila Mateřská škola U Jezu v Žatci a zájem byl velký.

Na sobotní výlet se školkou nakonec vyrazily nejen děti s rodiči, ale i bratranci, sestřenice, prarodiče a další příbuzní či známí. Ze Žatce vyjely hned čtyři autobusy. „Jsem moc ráda, že jste se na náš výlet vydali v tak hojném počtu. Takový zájem nás těší," pochválila účastníky ředitelka školky Dana Pechová.

Dobrodružná turistická trasa na Božím Daru s plněním různých přírodovědných zábavných úkolů, nazvaná Ježíškova cesta, má delší i kratší variantu – 6 a 13 kilometrů. Výlet probíhal v pěkných romantických kulisách bílých Vánoc, neboť Boží Dar byl zasněžený. Účastníci cestou potkávali i běžkaře, kteří si první větší sněhovou nadílku pochvalovali. Kromě vybudované Ježíškovy cesty je Boží Dar znám i tím, že tamní pošta v době před Vánoci dává zájemcům na pohledy a dopisy ježíškovské razítko. Tato tradice trvá už od roku 1994.

Děti si výlet skvěle užily – válely se ve sněhu, houpaly se na pohádkových atrakcích, obdivovaly různé dřevěné postavičky na cestě – zvířata, Ježíšky, Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého, Jezulátko, ale i Čerta nebo obrovské muchomůrky. Za zdolání trasy byli všichni odměněni razítkem od českého Ježíška a drobnými dárečky. Nakonec i z dospělých najednou byly děti, všichni se koulovali a radovali se ze sněhu. Potom všechny zahřálo závěrečné posezení v restauraci a jelo se domů. „Bylo to opravdu pěkné. Pro děti to byl určitě jeden z nejkrásnějších zážitků za poslední dobu," řekla maminka Lucie Dočkalová, která jela na výlet s dcerou Kristýnou.

Alla Želinská