„V letošním roce jsme byli osloveni portugalskou společností a na výstavě se představí několik portugalských společností, které hledají na českém trhu nové klienty,“ sdělila Štěpánka Portz ze společnosti Diamant Expo, která v Lounech výstavy dlouhodobě pořádá.

Veletrh Dům 2018 je aktuální přehlídkou novinek z oblasti zahrady, stavby a bydlení. „Vystavovatelé nachystali zajímavé slevy. Chystáte se stavět, určitě navštivte expozici v pavilonech D a E. V pavilonu D, E a C se tradičně představí firmy se širokou škálou nábytku a doplňků,“ zvou pořadatelé.

Téměř třetinu pavilonu E letos zaplní zmíněné portugalské společnosti, které přivezou stavební materiály, novinky ze světa elektrických desek a známé portugalské kamenné obklady.

„I když to v dnešních dnech nevypadá, léto za chvilku skončí a řada lidí bude řešit vytápění domovů. V letošním roce je velký nárůst společností právě z této oblasti. Většinu z nich naleznete v pavilonu D a dále na venkovní ploše,“ uvedla Štěpánka Portz.

Návštěvníci na výstavišti najdou i firmy zabývající se veškerými stavebními pracemi v domech i bytech, například vysoušení a sanace vlhkého zdiva, zateplení a odvětrávání fasád, nátěrové systémy. Dále tam budou výrobci a prodejci střech, střešních krytin, komínových systémů, oken, dveří, podlah, topenářské firmy, ale i vystavovatelé nabízející pojízdné lešení a různé druhy žebříků.

Velká část výstavy je věnována zahradě a okolí obydlí. „Na výstavě se budou prezentovat firmy, které nabízejí venkovní krby, altány, pergoly a velké množství zahradního nábytku. Své si na výstavě najdou i drobní kutilové a řemeslníci, kteří zde naleznou různé nářadí a nástroje, jak v provedení hobby, tak i pro náročnější v provedení profi,“ vypočetla Štěpánka Portz.

Loni výstavu Dům navštívilo 17 939 lidí, podobný počet se čeká i letos. Na návštěvníky čeká novinka – nově zrekonstruovaný pavilon A se stylovou kavárnou. Výstava Dům bude po tři dny otevřena od 9 do 17 hodin.