Dětský tábor v Žerotíně bude o víkendu patřit kachnám na čtyřech kolech a jejich obdivovatelům.

Koná se tam totiž 5. Mezinárodní sraz lounského klubu 2CV. Sraz se stěhuje z Nečich do Žerotína.

„Letos se sraz koná oproti minulým rokům v areálu dětského tábora v Žerotíně. Místo se nám líbí, máme možnost přespání v chatkách a kvalitní zázemí. Oficiální program startuje v pátek 18. července. Očekáváme příjezd několika desítek kachen,“ uvedl Miloš Kolařík z lounského klubu 2CV.

Zábava pro děti i dospělé. „V pátek bude probíhat sportovní odpoledne. K dispozici je volejbalové hřiště. Večer nám zahraje kapela Parťáci. V sobotu si zajedeme do hornického skanzenu Mayrau u Kladna, prohlídka zahrnuje i stezku pro děti. Po návratu do tábora začne odpoledne věnované nejmenším návštěvníkům. Nebudou chybět soutěže o ceny, projížďky na ponících, ukázka služebních plemen psů, hasiči nám nafoukají pěnu, přijde také Pat a Mat. Dospělí si zkusí jízdu zručnosti nebo běh na trojlyži. Večer bude zábava pokračovat se skupinou Kamufláž,“ přiblížil M. Kolařík.

Příští rok se v Čechách uskuteční mezinárodní sraz. Vozidlo Citröen 2 CV má své kouzlo a mnoho příznivců po celém světě. Majitelé kachen jezdí se svými miláčky na čtyřech kolech na srazy po celé české kotlině i do zahraničí. V příštím roce se v České republice uskuteční osmnáctý ročník Mezinárodního srazu majitelů a přátel vozů Citroën 2CV.

Tento populární vůz si zahrál i v mnoha filmech. Proslul třeba zběsilou jízdou jeptišky v jedné z francouzských četnických komedií s Luisem de Funesem.