Na 41 milionů korun vyšlo město Žatec zasíťování 27 parcel v lokalitě Kamenný vršek u stadionu Flora. V současné době jsou všechny parcely prodané a staví se tam první rodinné domy. Radnice připravuje v následných dvou etapách zasíťování dalších parcel. „V první etapě se do lokality přivedly potřebné inženýrské sítě, takže příprava dalších parcel už nebude finančně ani časově tak náročná,“ uvedl Miroslav Vrábík, vedoucí odboru rozvoje města žatecké radnice.

Podle jeho slov byla v tomto ohledu nejnáročnější výstavba přes dva kilometry dlouhé kanalizace, která slouží pro odvod dešťové vody z lokality. Dalších dvacet parcel pro rodinné domky chce připravit město na Kamenném vršku v druhé etapě v příštím roce. „Připravuje se výběrové řízení na firmu, která práce pro město provede. Kdy se s nimi začne, záleží na průběhu počasí v zimě,“ dodal M. Vrábík. Radnice zatím nerozhodla, kdy tyto parcely nabídne k prodeji.

Model z první etapy, kdy byly parcely prodány ještě dříve, než byly zasíťovány, přinesl určité problémy. Radnice chce také zasíťování parcel v této etapě sladit s firmou Eube, která poblíž plánuje výstavbu bytových domů. Její záměr při přípravě nabral zpoždění. Náklady na zasíťování 20 parcel by měly vyjít na 27,5 milionu korun. Pro letošek má město v rozpočtu na tuto investici připraveno deset milionů korun, zbytek by mělo uhradit z rozpočtu v příštím roce. Podle záměru města by v žatecké lokalitě Kamenný vršek mělo být připraveno celkem 63 stavebních parcel pro rodinné domy. Ve třetí etapě by se tak mělo zasíťovat zbylých 16 stavebních parcel.

Na Kamenném vršku se staví první rodinné domy

Město začalo předávat parcely