Všechny stavební parcely pro rodinné domy na Kamenném vršku v Žatci jsou prodané. Ve čtvrtek 27. června odsouhlasili zastupitelé prodej poslední, žádná volná tam nyní není. Pokud chce někdo koupit v lokalitě parcelu od města, bude si muset minimálně rok počkat.

Město totiž plánuje, že na Kamenném vršku zasíťuje další pozemky. S pracemi se ale asi začne až v příštím roce. Ve dvou etapách, v první a v části druhé, tam město zasíťovalo dohromady 40 parcel. V letošním investičním fondu má připravené peníze, osm milionů korun, na zasíťování dalších osmi parcel. Přitom k dalším výhledově dvaceti budou dotaženy sítě na hranici pozemků k individuálnímu dosíťování.

Zároveň se zasíťováním parcel se má rozšiřovat cesta k nim a stavět parkoviště za panelovým domem v horní části Vrchlického ulice. Letos se to už ale asi nestihne. „S realizací dosíťování části druhé a třetí etapy parcel na Kamenném vršku, včetně parkoviště ve Vrchlického ulici, se pravděpodobně začne až na jaře 2014," sdělil Jan Novotný, místostarosta Žatce.

Parkoviště bude

Město celé jaro jednalo s obyvateli dotčeného panelového domu, jejichž část s výstavbou parkoviště nesouhlasila. Na radnici proběhlo několik schůzek, nakonec se obě strany podle slov místostarosty domluvily a parkoviště pro třicítku aut stát bude.

Nové parkoviště za panelovým domem ve Vrchlického ulici má vyřešit složitou dopravní situaci. Parkovacích míst tam je nedostatek, auta běžně stojí na chodníku a tak blízko u sebe, že ulicí se dá jen těžko projet. Kdyby byl v místě nutný rychlý zásah hasičů nebo jiné větší techniky, mohl by nastat problém.