Kamery slouží k dohledu nad veřejným pořádkem, předcházení pouliční kriminalitě a přestupkům. Vedení města si od investice slibuje lepší přehled nad problémovými místy. O těch debatovali zástupci Policie ČR, lounské radnice a místní městské policie.

„Komise zvažovala kritéria, jako jsou četnost výjezdů policejních složek v dané lokalitě, narušování veřejného pořádku nebo strategická místa, například vytížená křižovatka v blízkosti školy, autobusové nádraží a podobně,“ uvedl mluvčí lounské radnice Marcel Mihalik.

Suzdalské náměstí v Lounech. U schodů, kde došlo k vraždě, lidé zapálili několik svíček. Ilustrační foto
Kde se lidé v Lounech bojí? Suzdalské náměstí nebo Husova ulice za kolejemi

Počet pevných kamerových bodů se rozšíří na 28. „Součástí je i pořízení několika přenosných kamer, které budou umisťovány podle aktuální bezpečnostní situace,“ informoval Pavel Csonka, místostarosta pro bezpečnost a dopravu pověřený řízením Městské policie Louny.

Nově by se měly kamery objevit na letním cvičišti, Mírovém náměstí, na pěší zóně v Pražské ulici, v ulicích Prokopa Holého, Husova, Rakovnická, Žižkova, V. Majera a Postoloprtská a dále na Zeleném náměstí a u Žatecké brány. 

Kamera na Suzdalském náměstí v Lounech.
Vražda bezdomovce, nepořádek. Lounské kamery odhalí mnohé, jejich počet vzroste

Naopak nevznikne nové dohledové centrum, z něhož strážníci a civilní zaměstnanec sledují obrazovky. Původní myšlenka počítala s jeho přesunem ze suterénu služebny strážníků v ulici Osvoboditelů do prostornější nové služebny v Husově ulici.

I tak modernizace a rozšíření kamerového systému přijde na nemalé peníze. "Minimálně pět milionů korun," doplnil mluvčí Mihalik.