O zavedení kamerového systému uvažuje lounská radnice.

Městští strážníci vytipují místa, která by kamery snímaly. V budoucnu by mohly být ve městě umístěny tři kamery.

Otázku kamer otevřeli na svém jednání členové rady města. „Jednali jsme o možnostech kamerového systému ve městě a o dopadech na občany. Na území města by mohly být umístěny celkem tři kamery. Je nutné pečlivě zvážit rozmístění a samotný provoz kamer,“ uvedl místostarosta města Jan Čermák.

Kamerový systém by mohl snížit kriminalitu v určitých částech města. O kamerách již diskutovali také několikrát zastupitelé, ale doposud nebylo přijato žádné usnesení. Lounští radní uložili řediteli městských strážníků vypracovat do 30. září analýzu možné instalace kamerového systému a vytipování lokalit.

Žatec už hlídají

Kamerový systém již několik let hlídá dodržování pořádku v ulicích Žatce. Kamery jsou umístěné na radnici, na bývalé budově ČSAD na Kruhovém náměstí, na „věžáku“ v Podměstí, na panelových domech u Plusu a v Javorové ulici a dvě jsou na hotelu Garni na sídlišti Jih.

Obraz z kamer jde na služebnu městské policie, kde nepřetržitá služba záběry vyhodnocuje. Kamery velice často odhalují dopravní přestupky, hlavně špatné parkování. Kromě toho pomáhají při vyšetřování trestných činů. Protože se osvědčily, žatecká radnice uvažuje o rozšíření počtu kamer.