Městský úřad v Žatci v minulých dnech vydal zákaz parkování velkých nákladních vozů na území města. Nové dopravní značky umístěné na hranicích Žatce zakazují parkovat autům nad šest tun mimo vyhrazená místa na území města od 22 do 6 hodin. Město tím reaguje na rostoucí počet kamionů, který se projevil během letošní zimy, a na stížnosti lidí, které se v souvislosti s tím objevily.

Kamiony ruší klidný spánek

„Řidiči kamionů si zvykli parkovat na prázdné ploše na Červeném Hrádku v Husově ulici. Přes den mi nevadí, ale v noci dělají rámus a ruší spánek svým najížděním či startováním motorů,“ řekl už během února například Karel Kovář ze žateckého sídliště Jih 3. Radnice stanovila pro pohyb a stání kamionů ve městě nová pravidla. „Osadili jsme dopravní značky, zakazující noční parkování na veřejných plochách ve městě. Majitelé či řidiči mají možnost najít si prostory na zaparkování po dohodě s vlastníky pozemků na různých místech Žatce, například včetně bývalého ČSAD v Dukelské ulici, kde už kamiony kdysi parkovaly,“ řekl Aleš Kassal, místostarosta Žatce.

Místo parkoviště bude dům

Na zmíněné volné ploše v Husově ulici na sídlišti Jih 3 chce radnice letos nechat vystavět nový bytový dům, takže i z tohoto důvodu by měly parkující kamiony z místa časem zmizet. Situaci s kamiony ve městě řeší odbor dopravy radnice a na dodržování pravidel města má dohlížet městská policie. „Řešili jsme už řadu případů, zatím jsme nikomu pokutu nedali. Přestupky zatím řešíme domluvou,“ řekl Jiří Štorek, ředitel Městské policie v Žatci. Ta má na kamiony „botičku“, takže je může zablokovat obdobně jako špatně zaparkovaná osobní auta.