Dvoje volby proběhnou v okrese Louny v polovině října a dva z kandidátů zvládnou vlastní aktivní účast hned v obou najednou.

Shodou okolností jsou oba starostové. Václav Beneš z Blatna a Miroslav Hylák z Postoloprt budou z pohledu voličů v ten samý den a hodinu a ve stejných volebních místnostech kandidovat jak na zvolení do Senátu, tak na místo v zastupitelstvu Ústeckého kraje.

Václav Beneš kandiduje za KSČM a je mu 55 let. Miroslav Hylák zkusí úspěch v politickém hnutí Severočeši.cz a je mu o jedenáct roků méně. Vyplývá to z údajů na volebním serveru Českého statistického úřadu volby.cz.

Zkušenosti z komunální politiky na radnicích se snaží zúročit k postupu na vyšší místa v regionech či celém státě celá řada dalších starostů a místostarostů. Do Senátu bude za volební obvod Louny kandidovat jedenáct lidí a z nich hned čtyři pracují jako starostové svých měst či obcí. Mezi nimi je i starosta Loun Jan Kerner.

Kassal, Čermák, Bernard, Honzl

Do zastupitelstva Ústeckého kraje se rovněž snaží dostat několik současných či dřívějších starostů a místostarostů. Ze Žatce má například šanci na zvolení nynější místostarosta Aleš Kassal, z Loun kandiduje jeho kolega Jan Čermák, z Postoloprt místostarosta Vojtěch Bernard a z Podbořan rovněž místostarosta Karel Honzl.

Mezi kandidáty do kraje najdeme také bývalé starosty Žatce Jiřího Farkotu a Bohuslava Kuneše, z Loun zase zkusí štěstí někdejší místostarostka města Věra Mirvaldová.

Pozadu nezůstávají ani menší obce – kandiduje například starosta Staňkovic Jan Bartoň nebo bývalý dlouholetý starosta Krásného Dvora Jindřich Zedník.

Volby se konají 17. a 18. 10.