Špinavý papírový kapesník a další zapáchající hmotu našla Alena Roháčová ze Slavětína v pytlíku s polohrubou moukou, který koupila v Kauflandu v Lounech.

Chystala se péci perník, ale chuť na něj ji velmi rychle přešla. Vedení obchodu se ženě omluvilo.

Nejprve upekla dort, pak našla hadr

Mouku značky Noe zakoupila žena v lounském Kauflandu. „Mouku jsem koupila před několika dny. Upekla jsem z ní celé rodině dort. O několik dní později jsem zbylou mouku chtěla použít na pečení perníku. Vysypala jsem ji a z pytlíku vypadl špinavý papírový kapesník s kusem nějaké hmoty. Vypadalo to jako kus škvařené kůže. Byl to šok,“ řekla Alena Roháčová.

Vedení společnosti Kaufland se zákaznici omluvilo. Přitom uvádí, že vina ale není na jejich straně. „Nemůžeme přesně říci, odkud se nežádoucí předměty do mouky dostaly. Chyba je na straně dodavatele, kterého budeme informovat a chtít od něj nápravu. Mouka byla do prodejny dodána v neporušeném obalu. Zákaznici se přesto chceme omluvit. Škoda jí bude uhrazena a předáme jí drobný dárek. Všem našim zákazníkům poskytujeme záruku, že pokud u nás koupí poškozené zboží, mohou jej přinést do prodejny, kde jim ho vyměníme,“ řekl tiskový mluvčí společnosti Kaufland Michael Šperl.

Příště budu mouku vždy prosívat, říká

Žena si dá prý příště velký pozor na to, co dává rodině do jídla. „Nikdy dříve jsem mouku před použitím nepřesívala. Po své nové zkušenosti to ale určitě budu dělat. Znovu zažít už bych to nechtěla,“ dodala Alena Roháčová.