V zoufalém stavu je i střecha západního křídla, která se postupně propadá. Vstup do patra objektu je již značně nebezpečný, protože se tam začínají propadat podlahy i půda se střešními konstrukcemi. Na stav objektu se přijeli podívat i bratři kapucíni. Jeden z nich – bratr Serafín – zavítal do Žatce právě den před zřícením římsy.

Klášter sousedí s kostelem, v němž se ve všední dny konají bohoslužby. Jaké má město s objektem plány dál? Podle Miroslava Vrábíka, vedoucího odboru rozvoje města na žatecké radnici, bude oprava domu vyžadovat nemalé finanční prostředky. Zatím o ní město nerozhodlo a stejně tak není jasné ani jeho budoucí využití.

„Nejdůležitějším krokem pro další postup rekonstrukce je zvolení vhodného využití objektu. Proběhlo již několik jednání ve věci využití, ale zatím nedospělo ke zdárnému konci. V tuto chvíli nejsem schopen sdělit termín rekonstrukce objektu a ani případných dílčích oprav,“ uvedl Miroslav Vrábík.

Památka s jedinými a velmi přesnými slunečními hodinami v Žatci bude ještě nějaký čas chátrat. Město se dál bude snažit najít pro ni využití a zajistit její opravu, dodal M. Vrábík.