Na návsi ve Zbrašíně se v pondělí 12. září uskuteční poslední rozloučení s tragicky zesnulým kytaristou a muzikantem Pavlem Klasem, zakládajícím členem kapely Karamel, rockové legendy z osmdesátých let.

Čtyřiapadesátiletého hudebníka a textaře přejel 27. srpna ve Zbrašíně nákladní automobil. Na místě byl mrtvý.

„Rozloučení s Pavlem připravili jeho kamarádi, a to nejen muzikanti, ale všichni, kdo ho znali a měli ho rádi. Nejspíše to bude takové spontánní jamování. Kdo přijede, prostě na návsi zahraje,“ sdělil Deníku Radek Taraba, jeden z kamarádů zesnulého. Akce začne v 18 hodin. Na svých webových stránkách o ní informuje i skupina Karamel.

Zesnulý Pavel Klas se stal obětí neštěstí, na němž se podílelo několik tragických náhod. Se svým kolem se měl opřít o zadní část náklaďáku zaparkovaného u zbrašínské hospody a začít telefonovat.V ten moment do auta nasedl řidič a začal couvat. Muzikanta za vozem neviděl a přejel ho. Kytarista ho rovněž neslyšel kvůli svému telefonátu.

Podle policie chtěl řidič náklaďák údajně jen přeparkovat. V momentě, kdy se chopil volantu, měl ale v krvi alkohol. „Provedený test na místě ukázal 1,19 promile,“ sdělila mluvčí lounské policie Jaromíra Střelcová. Policie by měla vyšetřování nehody uzavřít zhruba do měsíce. Je pravděpodobné, že řidič nákladního vozu bude obviněn z trestného činu a stane před soudem. To, že byl v době nehody opilý, mu zřejmě velmi přitíží.

Připomeňte si: Náklaďák zabil muzikanta z Karamelu