Co nás čeká v roce s třináctkou na konci? „Konec světa" jsme, jak se zdá, přežili. Teď skončil rok 2012 a s jeho koncem přichází otázka, jaký bude rok 2013. Deník se zeptal karet. Ty promluvily prostřednictvím kartářky Štěpány Tothové. Bude ekonomická krize pokračovat? Čekají nás přírodní katastrofy? Nalezneme správného partnera? To byly otázky, které se Štěpána Tothová pokusila zodpovědět.

„Spousta vztahů krachne. Vše se však dostane do přirozené rovnováhy vztahy, které spolu nemají být, se rozpadnou. Pokud je nějaké podezření, že vztah nefunguje, skutečně se rozpadne. To už musejí cítit všichni," prozradila kartářka. Karty však naznačují harmonii a rovnováhu nic hektického. Vše se dostane do přirozeného řádu. „Velekněžka navíc říká, že se lidé nebudou za vztahy hystericky hnát. Máme poslouchat vnitřní hlas nic násilně. Sexualita nebude upřednostněná, půjde o čekání na spojení duší," dodala Štěpána Tothová.

Štěpána TothováTarotové karty prozradily také výsledky nadcházejících prezidentských voleb. Konkrétní jméno samozřejmě nevynesly. Poodkryly však dopad voleb pro občany. „Nový začátek, nová hra, Velekněžka znovu na vše dohlíží a chrání. Následující prezident bude člověk na správném místě. Jsou to výborné karty karta Blázen ukazuje na člověka, který s dětským nadšením vstupuje do dění. Má čistou hlavu a otevřené srdce. Karta Svět znamená, že člověk, kterého lidé zvolí, bude ten pravý," vyložila Tothová.

Také vývoj ekonomické situace by mohl být příznivý. Karty poukazují na možnost nového rozvoje, za kterou by mohl stát muž. Ten vezme věci pevně do rukou a situaci urovná pozitivním směrem. „V celém tarotu jsou ze 78 karet pouze tři ochranné karty hvězda, velekněz a velekněžka. Během tohoto výkladu se tyto karty neustále opakují já věřím, že bude líp. Něco se bude dít. Lidé bez charakteru odpadnou, co není dobré, to se rozpadne. Kdo je prohnilý, shnije. Zdravý základ zůstane," řekla Tothová.

Výsledky krajských voleb již známe. Jaký dopad budou mít pro náš kraj jistě zajímá nejednoho voliče. Karty napovídají, že se v tomto volebním období bude hodně rozhodovat. Poukazují na účast odborníků. Nenaznačují žádný velký postup, neříkají však ani to, že by složení krajského zastupitelstva mělo mít pro kraj špatný dopad. „Nebude to tak špatné," shrnula Tothová.

V otázce přírodních katastrof výhledy příliš šťastně nevypadají. „V odpovědi na tuto otázku je první kartou Smrt. Ta předpovídá pocit samoty, opuštěnosti, nemocnice. Karty dokonce předpovídají pohyb země snad zemětřesení, planeta se pohne, mohlo by to souviset s vodou.Vše však bude znamenat i nový začátek," řekla Tothová. Katastrofy proto mohou mít při zpětném ohlédnutí pozitivní dopad. „Lidé si uvědomí, že to, v čem dosud žili, je vlastně svazovalo. Prohlédnou," shrnula Tothová. To naznačují karty také v dalším výkladu lidé, kteří naplňují pouze materiální potřeby, se začnou více starat o svou duši.

„Bude to však přes pořádné šlehy a přes fyzické nemoci. Například člověku, který se celý život zaměřuje pouze na hromadění majetku, dojde nesmyslnost jeho počínání teprve ve chvíli, kdy mu diagnostikují roztroušenou sklerózu. „Skrze bolest dojdeš k poznání"," uzavřela Tothová.