Tři bývalé štábní budovy v centrální části nově vznikající čtvrti Zahradní město se stávají noční můrou pro lounskou radnici. Pět let se je snaží bez úspěchu prodat, několikrát se měnily podmínky prodeje, ale ani to nepomohlo. Nenašel se žádný investor, který by je za 11,5 milionů korun koupil a vybudoval tam 150 bytů, jak si radnice představovala.

Budovy dál chátrají a zdržuje se tím i rekonstrukce centrálního náměstí. O situaci se zajímali také lounští zastupitelé. Město je už prodávat nebude, ale nechá je zdemolovat na vlastní náklady. „O osudu tří budov jsme už začali jednat. V prvním březnovém týdnu se bude možnou demolicí zabývat investiční komise. Patřil jsem k optimistům a věřil, že se vhodný investor najde. Teď už je ale situace neúnosná. V dubnu uplyne pět let, kdy byly budovy nabídnuty k prodeji,“ uvedl starosta Loun Jan Kerner.

Radnice se snaží budovy v ulici 5. května prodat již od roku 2004, kdy proběhla první neúspěšná dražba. Nezdarem skončila i druhá a třetí dražba v roce 2007. Od té doby jsou budovy nabízeny ve volné nabídce za 11,5 milionů korun. Radnice dokonce ustoupila od záměru zachování staveb, případný investor je tak může zbourat a postavit nové.

Zdržení kolem prodeje budov a výstavby bytových jednotek zpožďují realizaci dominanty centrální zóny – Zeleného náměstí, do kterého město hodlá investovat zhruba dalších 10 milionů korun.

Armádní majetek v hodnotě 177 milionů korun město získalo v roce 2003. Čtvrť by měla přirozeně splynout s okolím.