Již brzy se do bývalého vojenského areálu v Podbořanech nebudou stěhovat pouze stroje a firmy, ale také lidé.

Město tam už totiž začíná budovat obytnou zónu, nabízí první stavební parcely. O stavební parcely je v Podbořanech obrovský zájem, v nejbližší budoucnosti se město bude rozvíjet hlavně v areálu bývalých vojenských kasáren, které před časem přešly do majetku města.

„Snažíme se lidem nabízet co nejvíce parcel, zájem nás těší. Prakticky všechny parcely, které město nabízí, jsou ihned rozebrány. Další rozvoj chceme směřovat hlavně do kasáren,“ řekl na dotaz Deníku Karel Honzl, místostarosta Podbořan.

Cena bude 250 korun za metr

Aktuálně město připraví osmnáct nových parcel právě v bývalém vojenském areálu. „Část bude v lokalitě směrem na Buškovice, další část v sousedství Barborky. Cena je stanovena na 250 korun za metr čtvereční,“ pokračoval podbořanský místostarosta s tím, že na parcelách by inženýrské sítě měly být hotovy do konce roku 2009.

Radnice chce i na dalších místech v areálu vytvořit stavební parcely. Vzniknou i místo starých objektů. Právě ty měly původně být rekonstruovány a připraveny k bydlení. „Lidé ale nejeví o tyto rekonstrukce příliš velký zájem. Každý si chce spíše postavit domek podle svých představ. Proto jsme se rozhodli některé budovy zbourat, na jejich místě vzniknou parcely,“ informoval pro náš deník Radek Reindl, podbořanský starosta.

Radnice žádá také o dotace na demolice bývalých vojenských objektů. Podle představ podbořanské radnice by mělo v bývalých kasárnách postupně vzniknout několik set nových bytů. Velká část areálu je určena také pro průmysl a drobné podnikání.