Podbořanští zastupitelé schválili smlouvu o bezúplatném převodu areálu kasáren do majetku města. Je to další krok v oživení této části města. „Areál bychom měli převzít během prázdnin,“ řekl včera Radek Reindl, starosta Podbořan.

Město už má připravenou dokumentaci, jak areál využít. Mělo by v něm vzniknout bydlení, obchody a v části vyroste průmyslová zóna. „V sousedství Vroutecké ulice by mohl vyrůst i nějaký obchodní dům,“ doplnil starosta. Podle jeho slov bude část budov zdemolována a část nabídne radnice k prodeji. Některé budovy by se měly podle současných plánů radnice přestavět na byty, počítá se i s vybudováním parcel pro individuální výstavbu rodinných domů.

Žádosti o parcely na stavbu rodinných domů chodí na podbořanskou radnici často. „Už teď evidujeme přes třicet žádostí,“ uvedl starosta Radek Reindl. O pozemky mají zájem i firmy. Ministerstvo obrany původně počítalo, že v Podbořanech kvůli blízkosti výcvikového prostoru na Doupově vybuduje jednu z největších vojenských posádek v zemi. V roce 2003 ale ze záměru sešlo a vojáci další rok město opustili. Stát sice hned nabídl kasárna městu, ale převzetí brzdil restituční nárok od rodu Czerninů. Soud ho však zamítl.

close zoom_in

Město Podbořany získá kasárna

O pozemky v kasárnách je velký zájem