Pokračovat v nabízení stavebních parcel individuálním stavebníkům se rozhodli zastupitelé v Podbořanech. Usnesli se, že dalších patnáct pozemků pro bydlení v bývalých kasárnách by v budoucnu mělo vzniknout v místech, na kterých se původně počítalo například se stavbou obchodu. O to ale neprojevil nikdo zájem, naopak o stavební parcely je ve městě zájem velký, vždy jsou ihned rozebrány. Patnáct plánovaných by se mělo pravděpodobně prodávat příští rok.

Letos město nabídne v kasárnách dalších jedenáct parcel, aktuálně se pracuje na jejich přípravě, v minulých letech už to bylo několik desítek. Vojáci opustili kasárna v Podbořanech v roce 2004, v roce 2007 je bezúplatně od státu převzalo město. Pak začala jejich přeměna na obytnou zónu.

Podobným vývojem prošla také kasárna v Lounech, na jejichž místě vyrostla nová obytná čtvrť Zahradní město. Vojáci zůstali pouze v kasárnách Žatci. Také proto stát jejich spodní část nenabídl městu bezúplatně, ale ve veřejné nabídce. Za zhruba 40 milionů korun je v roce 2011 koupila lounská developerská společnost M2 Sors, která tam plánuje rovněž výstavbu obytné zóny bytů, rodinných domů a obchodů.