Lounská developerská společnost M2 Sors začala s přeměnou spodních kasáren v Žatci na obytnou zónu. V areálu už například odstranila některé budovy, výstavba zóny bude probíhat v několika etapách.

„V areálu jsme dosud odstranili náletové dřeviny, zdemolovali některé objekty a opravili oplocení celého areálu. Záměr zóny bydlení a služeb budeme realizovat etapově," sdělila Kateřina Skalická, výkonná ředitelka a jednatelka společnosti M2 Sors.

Společnost M2 Sors se stala vlastníkem části bývalých kasáren kpt. Jasioka na východním okraji Žatce letos, když byl dokončen dvouroční převod ze státu na nového vlastníka.

Budovat se bude na etapy

Společnost patnáctihektarový areál koupila v dražbě za téměř čtyřicet milionů korun.

V závěru loňského roku žatečtí zastupitelé schválili změnu územního plánu, která má výstavbu obytné zóny umožnit. Řeší ji tzv. třetí změna územního plánu města, která se nyní na radnici připravuje. Podobně jako v Žatci, se bývalé velké vojenské areály na okrajích měst přeměnily nebo přeměňují na obytné zóny také v Lounech a Podbořanech. Jediné větší kasárny, které v okrese Louny zůstanou, tak budou tzv. horní v Žatci. V nich sídlí 41. mechanizovaný prapor 4. brigády rychlého nasazení.