Bude zdobit budoucí kašnu v nové lounské čtvrti Zahradní město. „Kámen radnice koupila a nechala dopravit ze Žatce do Loun,“ řekla tajemnice Městského úřadu Louny Renáta Čapková. Do příštího roku, kdy bude v Zahradním městě kašna na Zeleném náměstí vybudována, je zatím uskladněn v areálu Technické správy města.

Koupi kamene doporučil radnici sběratel pravěkých zkamenělých stromů Bořek Zasadil, který se sběru pravěkých zkamenělin už dlouho věnuje. Letos bude město investovat do výstaby inženýrských sítí v nové městské části víc než 17 milionů korun, největší náklad si vyžádá komunikace v ulici 5. května, která bude stát zhruba 10 milionů.

V Zahradním městě se nyní buduje park, který byl pojmenován podle generála Fajtla. Na rok 2008 zbude dokončení Zeleného náměstí, a dokončovací práce na komunikacích v zóně rodinných domků. Plánovaná kašna bude zdobit Zelené náměstí a měla by přijít město na asi jeden milion korun. Předběžný plán investic na rok 2008 počítá pro dokončovací práce na Zahradní město s 11,5 milionu korun.