Na Náměstíčku v Lounech, před polyfunkčním domem, vyrůstá nová kašna. Celkové náklady na výstavbu kašny dosáhly částky 880 tisíc korun. Autorem kašny, která je navržená jako půdorysný čtverec o straně 4 metry s obloukově sraženými hranami, ukončenými náznaky sloupků, je architekt Pavel Čermák. Hotová by měla být do 25. června.

„Chceme určitě dodržet termín dostavby. Práce na kamenech mi zabrala dva měsíce,“ uvedl Zdeněk Buk, kameník, který se na tvorbě kašny podílí. Kašna je betonová, obložená z vnějšku masivními kamennými tvarovanými deskami z Božanovského pískovce. Celé náměstí změnilo za poslední rok tvář. Původní místo, kde byla umístěna městská tržnice, se mění na odpočinkovou část. Bude zde umístěno několik laviček k posezení. Na ploše byla vysázená nová zeleň. Do mobilních mís podél chodníků byly vysázeny jehlanovité habry.

Zeleň podél chodníků doplnilo jako keřová podsadba 160 skalníků, tavolníky a borovice blatka. Tři jírovce se podařilo zachovat z původní výsadby. Součástí Náměstíčka bude také polyfunkční dům, který je investicí firmy Ekostavby Louny. Pětipatrový objekt bude rozdělen na obytnou a komerční část a občanům bude sloužit formou nájemního domu. Suterén a přízemí jsou vhodné pro pobočku banky, pojišťovny nebo pro stylovou restauraci.