Rozšiřte své znalosti o osobnostech, spjatých s naším regionem. Tipujte, kdo se skrývá za nápovědami.

Každý týden můžete poznávat jednu významnou postavu, která je nějak spojená s okresem Louny. Ať už tu žila, tvořila, nebo zkrátka nějak zanechala svou historickou stopu.

Miniseriál pokračuje další osobností. Kdo byl minulým hledaným se dočtete níže. Všechny předchozí díly najdete v souvisejících článcích vpravo!

Poznejte zpěváka a dívčího idola


Nápověda č. 1

Hledáme žijícího muže, který se narodil v roce 1959 v Žatci.

Nápověda č. 2
Proslavil se jako populární zpěvák a idol dívčích srdcí nejprve ve známém pěveckém duu, poté se pustil na sólovou dráhu.

Nápověda č. 3
S jeho jménem je spjata celé řada hitů, které se dosud hojně hrají. Se svým někdejším parťákem dokonce loni i letos jedou tour.

Odhalení se uskuteční na stránkách Žateckého a lounského deníku každé pondělí, spolu s dalšími informacemi o osobnosti a s počty správných a špatných odpovědí.

Tipovat můžete prostřednictvím e-mailu na zdenek.plachy@denik.cz. Do předmětu zprávy napište slovo OSOBNOST.


Minulou hledanou osobností byla Marcela Březinová


V uplynulém týdnu jste měli možnost znovu tipovat jednu z osobností, která zanechala svou historickou stopu v okrese Louny. Tři nápovědy tentokrát ukazovaly na oblíbenou zpěvačku Marcelu Březinovou.

Do redakce přišlo 32 odpovědí a kromě tří byly všechny správné.

Marcela Březinová (* 18. listopadu 1960)

Zpěvačka Marcela Březinová se narodila v Podbořanech.

Mezi lety 1981 až 1987 působila ve skupině OK band. Poté se vydala na sólovou dráhou - spolupracovala se skupinami S. L. S. Leška Semelky, YANDIM band Slávka Jandy. Zpívala také v jazzovém klubu v Karibské oblasti.

V roce 1993 přišel její sólový projekt s první sólovou deskou Každej to má rád. Comeback ohlásila v roce 1997 písní Duha. V roce 1998 vychází její druhá deska Nesmíš loudit. V roce 1999 se vrací do skupiny OK band - v roce 2000 vydávají CD Ornament osudu a v roce 2001 CD Za škvírou.

Od roku 2003 je na sólové dráze.

Zdroj: Oficialnistranky.cz