Milovníci filmů promítaných pod širým nebem budou mít opět po roce možnost užít si projekcí Kinematografu bratří Čadíků. Charitativní projekt nabídne promítání na neobvyklých místech, filmy uvidí diváci na žateckém náměstí nebo v kulisách zámku v Jimlíně.

V Žatci budou letos Čadíci promítat hned čtyřikrát. „Na náměstí Svobody budou od čtvrtka 18. července do neděle 21. července. Promítat se bude po půl desáté večer, vždy po setmění. Kinematogaf bude zpestřením letního programu ve městě, součástí Coolturního žateckého léta," prozradila Deníku Simona Janoušová z žateckého turistického informačního centra. Radnice na konání promítání přispěje částkou dvacet tisíc korun.

Loni byl Kinematograf v Žatci také, promítal ale jen jednou – Fimfárum. Letos diváci v Žatci postupně uvidí filmy Signál, Probudím se včera, Perfect Days a Okresní přebor – Poslední zápas Pepíka Hnátka.

Filmy na zámeckém nádvoří

Stejné snímky nabídne Kinematograf bratří Čadíků také v Jimlíně, kde bude od pondělí 22. do čtvrtka 25. července. Čtyři filmy by se měly pod širým nebem a v neotřelých kulisách zámku Nový Hrad v Jimlíně promítat také od 21.30 hodin.

Vstupné na obou místech bude jako obvykle dobrovolné a výtěžek ze vstupného z promítání Kinematografu bratří Čadíků bude, jako každoročně, použit na charitativní účely. Od roku 1998 přispěli Čadíci na různé projekty už částkou 6,5 milionu korun. Loni bylo vybráno 600 tisíc korun, které byly použity pro nákup plošiny pro školáka Martina Zelinku ze Žatce, který je upoután na invalidní vozík.