Po několikaměsíčním marném hledání se vedení podbořanské radnice podařilo zajistit nového provozovatele tamního kulturního domu. Zájemci ve městě se tak nemusejí bát, že by přišli o kino a další kulturní akce. Nabídka firmy Gastro s.r.o. byla doručena těsně před uzávěrkou poptávkového řízení. „Přihlásila se jen tato firma. Splnila všechny naše požadavky, proto rada města doporučila podepsání smlouvy se společností,“ řekl Deníku podbořanský místostarosta Karel Honzl.

Nyní se už vypracovává nájemní smlouva. V Podbořanech tedy bude i po novém roce dál promítat kino a zůstane zachována i další kultura. Nový nájemce dokonce slibuje zlepšení služeb. Chce například vytvořit internetovou kavárnu, koutek pro děti, zavést klimatizaci.

„Garantujeme provoz, který chtěla radnice, tedy provoz kina, divadelní představení i další požadavky, které byly v podmínkách poptávkového řízení. Co nejdříve bychom také chtěli ve vestibulu zřídit velkou internetovou kavárnu a zábavní centrum pro děti. Modernizovat chceme také restauraci, kterou mimo jiné odhlučníme a vybavíme klimatizací,“ sdělil Jiří Halouzka, ředitel společnosti Gastro s.r.o.

Kino zůstane zachováno

Nový nájemce má i další plány. „Například v restauraci chceme dělat nové zábavy. Máme i další plány, ty ale zatím neprozradíme, nemáme je ještě řádně promyšlené. Uvidíme, jak to všechno půjde,“ pokračuje J. Halouzka.

Provoz kina a pořádání dalších kulturních akcí by měl zůstat nepřerušen. „Uvidíme v jakém stavu bude zařízení při předávce. Pokud ale bude v pořádku, tak provoz kina určitě nepřerušíme. Jak to bude s restaurací zatím nevíme, nějaký čas si možná vyžádá rekonstrukce. Stejně tak nějakou dobu potrvá, než vybudujeme slíbenou kavárnu,“ dodal Jiří Halouzka.

Ke změně dojde na přelomu roku

Současný nájemce Jaroslav Štěpánek by měl budovu opustit k 31. prosinci letošního roku. Odchází poté, co se s městem nedohodl na výši finanční podpory. Zastupitelstvo mu schválilo příspěvek ve výši necelých 300 tisíc korun ročně, to však odmítl a řekl, že ho již nebaví každý rok se dohadovat s městem o peníze na kulturu.

Nový nájemce po městě žádné dotace nechce, bude dokonce platit symbolický nájem. „V poptávkovém řízení slíbili, že po městě nebudou chtít žádné peníze. Naopak se zavázali k tomu, že budou platit nájem ve výši tisíc korun měsíčně,“ informoval místostarosta Karel Honzl. Kromě hledání nového provozovatele kulturního domu uvažovalo vedení Podbořan v minulých měsících i o možnosti do budovy sestěhovat všechny kulturní aktivity ve městě včetně knihovny s tím, že objekt by provozovalo samo město. Tato varianta by však pro městský rozpočet znamenala značné zatížení.

Kino nikdo nechce

Podbořany mohou přijít o kino