Milovníci kina v Postoloprtech si mohou dopřát dokonalejší zážitek. Kino ve městě totiž během jara prošlo přestavbou a modernizací. Díky ní může nabídnout divákům digitální projekci. Následovalo tak Louny i Žatec, kde už jsou digitální kina několik let v provozu.

„Úprava kina probíhala několik týdnů během jara a teď už je dokončena. Pro diváky to znamená mnohem dokonalejší obraz i zvuk a tedy lepší filmový zážitek. Zda bude i lepší návštěvnost, to se teprve ukáže, ale podle mého dojmu se mi zdá, že díky digitalizaci návštěvnost mírně roste," uvedla ředitelka Kulturního zařízení města Postoloprt Dana Poštová. Peníze na modernizaci kina poskytlo město.

Kryry se snaží kino udržet

V neděli 23. června zahájí novou promítací sezonu také letní kino v Kryrech. Jeho provozovatelé se ho sympaticky snaží stále udržet v provozu i přes ekonomické a technologické potíže. „Máme jen starou promítací techniku a filmů na 35 mm pásku dnes už moc k dispozici není. Také nám by určitě pomohla digitalizace kina, ale na tu zatím nejsou peníze. Budeme je však shánět, protože by to zajistilo provoz kina do budoucna," uvedl Ivan Kruml ze sdružení RestArt, které provozuje letní kino v Kryrech. „Přesto chceme dál provozovat kino alespoň v udržovacím stylu. Kdybychom ho zavřeli, už by se jen těžko otevřelo. Pro letošek máme nasmlouvané jen čtyři filmy. Chystáme však v areálu i jiné druhy kultury hudební festival a přírodní divadlo," dodal Ivan Kruml.

Prvním letošním filmem, který v neděli ve 21.30 hodin zahájí kryrskou promítací sezonu, bude česká rodinná komedie Modrý tygr v hlavních rolích s Janem Hartlem a Barborou Hrzánovou.

Sezonu už zahájilo také letní kino v Žatci. Promítá již dva týdny, a to vždy v pátek, sobotu a neděli. Dnes ve 21.30 nabídne americký akční film Po zániku Země a zítra rovněž americký thriller s názvem Podfukáři.

Alla Želinská