Další ulici v Žatci čeká kompletní rekonstrukce inženýrských sítí a následně povrchů. Letos by se mělo pracovat v Klášterní, investici mají ve svých seznamech zařazenou jak Severočeská vodárenská společnost (SVS), tak i město Žatec.

Klášterní ulice se nachází pod areálem bývalého kapucínského kláštera, spojuje ulice Obránců míru a Tyršova. Její povrch je hodně rozbitý. Nejprve se plánuje výměna vodovodního potrubí, následovat má rekonstrukce povrchů vozovky a chodníků včetně veřejného osvětlení a odvodnění a revitalizace zeleně.

Dokončuje se projekt

„Stavbu máme v plánu roku 2017 zařazenou, a počítáme s rekonstrukcí vodovodu v této ulici. V tuto chvíli se dokončuje projektová dokumentace a bude zahájeno řízení k vydání stavebního povolení. Termín realizace ale ještě nebyl stanoven," uvedl Jiří Hladík mluvčí SVS.

Město Žatec má rekonstrukci Klášterní ulice rovněž ve svém investičním plánu, vyčleněno na ni má 2,9 milionu korun. Konečná cena vzejde z výběrového řízení na zhotovitele. „Projekt rekonstrukce budeme ještě aktualizovat a nejspíše i rozdělovat na etapy," sdělil Marek Pataky z odboru rozvoje města žatecké radnice.

V Žatci se v minulých letech dočkala takovéto rekonstrukce řada ulic. Například Dukelská, Lučanská, loni Lidická a práce probíhají ve spodní části ulice Bří Čapků a části Svatopluka Čecha.

Připomeňte si: Nebývalý stavební ruch v listopadu: V Žatci se pracuje v šesti ulicích