Mobilní kluziště v Žatci neotevřelo ani ve druhém termínu, který ohlásila žatecká radnice. Poprvé se tak mělo stát koncem minulého týdne, podruhé dnes, v úterý 22. prosince. Nyní radnice už žádný pevný termín nestanovila, cedulkami u kluziště informuje, že se otevře „jakmile to klimatické podmínky povolí".

Tabulka u kluziště stručně objasňuje, proč se ještě nebruslíPřitom radnice avizovala, že provoz kluziště bude možný i za teplot do 15 stupňů Celsia. „Jak nám vysvětlil dodavatel systému, provoz je možný až do 15° C. Předpokládá se ale, že během noci led důkladně promrzne. Poslední dvě noci ale byly velmi teplé, když je v 7 hodin ráno teplota vzduchu přes 10 stupňů, tak kvalitního ledu nedocílíme," vysvětlil místostarosta Jaroslav Špička.

Podle současných předpovědí se má ochladit nejdříve až v příštím týdnu. 

Oproti původním záměrům žatecká radnice povolila na kluzišti hru hokeje. A to v pondělí, středu a pátek od 20 do 22 hodin. Z tohoto důvodu jsou kolem kluziště umístěné dopravní značky, které ve zmíněný čas zakazují v této části náměstí Svobody parkování.


Připomeňte si: Na žateckém náměstí se ještě nebruslí. Kvůli počasí