Do centra Žatce se brzy vrátí knihkupectví. V domě na náměstí u Libočanské branky, kde dlouhá léta do loňska sídlilo, jej otevře společnost Kanzelsberger. S městem uzavře v nejbližší době nájemní smlouvu.

„Prostory se budou rekonstruovat, takže konkrétní termín otevření prodejny zatím nemáme. Předpokládám, že to bude někdy letos v létě," sdělil na dotaz Deníku Daniel Rozum z marketingového oddělení společnosti Kanzelsberger.

Knihkupectví v domě U Zlaté Růže patřilo dlouhá léta k tradičním žateckým obchodům s knížkami. V místě působilo už i před listopadem 1989, jeho majitel jej ale loni uzavřel. Město uvolněný obchod ve svém domě čp. 52 nabídlo k pronájmu, dva zájemce, kteří ale nesplňovali představy o využití prostoru, vedení radnice odmítlo. Teď se dohodlo se společností Kanzelsberger na pronájmu.

Společnost Kanzelsberger je největším českým knižním řetězcem provozujícím v současnosti 48 knihkupectvích v Praze a dalších městech ČR. Zaměstnává okolo 320 pracovníků. Firmu založil v roce 1990 pražský knihkupec Jan Kanzelsberger jako rodinný podnik. První provozovnou se stalo knihkupectví Orbis na rohu Václavského náměstí a Štěpánské ulice v Praze.