Čtrnáctý únor je nejen svátkem všech zamilovaných - svatým Valentýnem - ale také knižním Valentýnem - Mezinárodním dnem darování knih.

Cílem akce, která probíhá od roku 2012 po celém světě, je podpořit vztah dětí ke čtení. V tento den může každý darovat knihu příteli či někomu blízkému nebo ji věnovat na dobročinné účely.

Městská knihovna Žatec a Rodinné centrum Sedmikráska se k této akci společně připojily. Všem zájemcům, kteří chtějí knihy darovat a nevědí, jak s nimi konkrétně naložit, se nabízí možnost přinést knihy do Městské knihovny Žatec nebo do centra Sedmikráska (obě sídlí na náměstí Svobody, každá však v jiné budově). Knížky v knihovně na tento účel se budou přijímat od 11. do 13. února a v Sedmikrásce od 11. do 12. února.

Zachovalé knihy

Pozor, knihovna a Sedmikráska budou přijímat jen knihy, které nejsou ve špatném stavu a jejichž datum vytištění není starší než rok 1995. Část darovaných knih doručí pořadatelé do dětského domova a dětského oddělení nemocnice. „Najdeme-li knihu, která chybí ve fondu knihovny, zařadíme ji do knihovny s označením Dar od čtenářů," uvedla knihovna.

Ostatní knihy se prodají v dobročinném Knižním bazaru, který se uskuteční ve dnech 17. až 19. března 2016 v Městské knihovně Žatec. Výtěžek bude určen neziskové organizaci Rodinné centrum Sedmikráska na podporu aktivit pro veřejnost.

Bližší informace získají zájemci ve všech odděleních knihovny, v Sedmikrásce, nebo na internetových stránkách obou organizací. Zapojte se do Knižního Valentýna, pomůžete dobré věci!

Lenka Styblíková,
pracovnice knihovny v Žatci