Bez zámků. Tak se jmenuje nový festival, který chystají Městská knihovna Louny a Ústav sociální péče v Tuchořicích. První ročník hudebně – divadelní a filmové akce, která má za cíl propagovat spolupráci zdravých a handicapovaných lidí, se uskuteční 23. a 24. září v areálu tuchořického zámku, kde ústav sídlí.

„Soubory a kapely vystoupí na třech scénách a v jednom filmovém klubu, návštěvníky také čeká spousta doprovodného programu. Konkrétní programu bude zveřejněn na konci srpna, již teď se přihlásila kapela Allen Blues, Kýbl, Hájští kohouti, soubor Třetí věk Louny a Tudyce-stane-vede. Promítat se budou filmy z produkce tuchořického ústavu,“ přiblížila ředitelka knihovny Dagmar Bahnerová.

Všichni účinkující budou vystupovat bez nároku na honorář, výtěžek poputuje mezi pořádající organizace. Ústav sociální péče chce prostředky věnovat na rozvoj ZOO parku a knihovna na pořádání koncertů na dvorku.

Knihovna má k ústavu blízko

Knihovna má k ústavu blízko díky sociálně terapeutické dílně Jeroným, která při knihovně funguje. „Organizace se seznámily na společných akcích, kde se uživatelé i pracovníci obou služeb měli možnost navázat pracovně přátelské vztahy. STD Jeroným představila uživatelům ústavu svou nabídku činností, které by doplnily jejich aktivity v rámci pobytové služby a rozšířili tak klientům paletu možností naučit se něco nového. STD Jeroným tímto způsobem získalo prozatím tři nové uživatele,“ doplnila D. Bahnerová.