Po osmi týdnech uzavírky je od poloviny ledna znovu otevřena pobočka Městské knihovny Žatec na sídlišti Jih. Čtenářům je k dispozici od 16. ledna. Důvodem uzavírky bylo stěhování do nového sídla a příprava nových prostor pro knihovnické účely.

Pobočka nyní sídlí v areálu Základní školy Jižní. „Umístěna je ve žlutém pavilonu školy, který návštěvníci při příchodu do areálu školy vidí vpravo od hlavního vchodu do školních budov. Pobočka je umístěna v přízemí tohoto pavilonu hned za vstupními dveřmi," upřesnila Městská knihovna Žatec.

Čtěte také: Knížky do vlaku je možné si půjčit i v Postoloprtech

Pobočka Jih je pro čtenáře otevřena jen tři dny v týdnu, a to v pondělí, ve středu a v pátek. Otvírá ráno vždy v 8 hodin, v pondělí a v pátek končí v 17 hodin a ve středu už v 15.30 hodin. Každý den je také polední přestávka v době od 11 do 12 hodin.

Pobočka knihovny byla uzavřena od konce listopadu. Předtím sídlila v objektu s obchody a restauracemi na náměstí Poperinge, jen asi dvě stě metrů dál od svého nynějšího sídla v areálu školy. Důvodem k přestěhování byly problémy s vytápěním v minulém působišti.

V Městské knihovně v Žatci s hlavním sídlem na náměstí Svobody je nyní zaregistrováno necelých 3000 lidí s průkazkou čtenáře, kteří si mohou pravidelně chodit půjčovat knihy, případně i časopisy a další dokumenty. Všichni registrovaní čtenáři mohou v případě svého zájmu navštěvovat i pobočku na Jihu a půjčovat si knihy i tam.

Psali jsme: Knihovna na několik týdnů zavřela svou pobočku na Jihu