Na otázky ohledně plánované výstavby koupaliště a zimního stadionu, ale i na na další připomínky, odpovídal v pátek 7. března žatecký starosta Erich Knoblauch v internetovém rozhovoru se čtenáři Deníku.

„Jsem si naprosto jist, že nové koupaliště a zimní stadion ve městě budou,“ reagoval Erich Knoblauch například na dotaz, zda věří v to, že se podaří sehnat peníze na uvažovaný projekt rekonstrukce současného zchátralého žateckého koupaliště. „Nyní se zpracovávají žádosti o dotace a projektová dokumentace. Uvažovaný termín otevření je nejdříve v polovině roku 2010,“ pokračoval starosta.

Podle něj by bylo chybou uvažovat o stavbě jako o megaprojektu. „Podobných staveb je ve městech srovnatelných s Žatcem mnoho.“ Lidé by rádi na novém koupališti viděli také kemp. „Ano i o tom jsme uvažovali. Jako nejvýhodnější se jeví zadní část areálu směrem k zahrádkám nebo zóna za lávkou na druhé straně řeky, kam bude ústit cyklostezka,“ přiblížil.

Starosta odpovídal i na otázky týkající se dalších témat města. Podpořil například myšlenku vybudování nového autobusového nádraží poblíž vlakového a vytvoření nové komerční zóny. S jedním z tazatelů také diskutoval o možné pěší zóně v Masarykově ulici.

Celý rozhovor si můžete přečíst na www.zatecky.denik.cz/knoblauch