Konzervy, hračky, granule a další kočičí pamlsky, ale i čistící prostředky přinášeli v sobotu 3. prosince lidé pod vánoční stromek v útulku pro kočky Felca, který se nachází v Lounech.

Konal se tam den otevřených dveří. Zavítali tam milovníci koček nejenom z Loun, ale dokonce i z Plzně. Provozovatelka útulku Dagmar Čermáková seznámila návštěvníky s provozem útulku i se svými kočičími svěřenci. V současné době se stará o téměř stovku opuštěných kočiček. I proto útulek další opuštěné kočičky přijímat nemůže.

Návštěvu v útulku si nenechali ujít ani dobrovolníci, kteří se snaží vypomáhat, například inzerováním kočiček. Naposledy uspořádali na sociální síti facebook dobročinný bazárek. „Běžel po celý listopad, výtěžek je 6,5 tisíce korun,“ uvedla Jitka Kržová. „Nakoupili jsme šest patnáctikilových pytlů granulí a další dobroty,“ doplnila Jana Pěkná.

Provoz útulku hradí manželé Čermákovi a bez pomoci dárců by se neobešli, proto jsou vděční za každou výpomoc, jak finanční, tak materiální. Pokud přemýšlíte, že si domů pořídíte kočičího společníka, určitě tam zavítejte. V případě, že si nemůžete kočičku domů z jakéhokoliv důvodu adoptovat, přesto ale chcete pomoci, podívejte se na webových stránkách útulku www.felca.cz do sekce virtuální adopce.