Dohodu vedoucí k podepsání kolektivní smlouvy potvrdilo vedení společnosti i odbory. „Vedení společnosti Nexen Tire se dnes, 26. června, setkalo se zástupci odborů. Jednání navazovalo na předchozích několik setkání o projednání a finalizaci konečné podoby kolektivní smlouvy, která upravuje vztahy společnosti vůči zaměstnancům," uvedla manažerka společnosti Nexen Tire Europe Linda Kostrůnková.

„Klíčový fakt je ten, že společnost Nexen Tire již od března 2023 dodržuje dohodu uskutečněnou mezi společností a odbory v únoru 2023, která především upravila navýšení mezd zaměstnanců společnosti v průměru o 8 procent a byl vyplacen jednorázový bonus ve výši 20 tisíc korun,“ upozornila manažerka.

Stávka zaměstnanců v továrně Nexen na Žatecku začala 31. ledna a trvala sedm dnů
Stávka v továrně Nexen je u konce, zaměstnanci dostanou přidáno

Všichni zaměstnanci společnosti Nexen Tire tedy podle ní od března 2023 pobírají mzdy navýšené o průměrně osm procent a využívají řadu dalších benefitů v hodnotách tisíců korun měsíčně na každého zaměstnance.

Navýšení mzdy byl jeden ze základní požadavků odborářů. „Společnost Nexen Tire zároveň deklaruje, že je připravena jednat i do budoucna se samotnými zaměstnanci i zaměstnavatelskými odbory,“ dodala Kostrůnková.

Slavnostní otevření továrny Nexen v zóně Triangle na Žatecku
Krach jednání: Odboráři v Nexenu u Žatce vstoupili do stávkové pohotovosti

Podepsání kolektivní smlouvy v pondělí 26. června avizovali před pár dny odboráři společnosti. „Podpis odložen, museli jsme doladit technické problémy v textu. Podepsáno bude do konce týdne,“ sdělil dnes Pavel Rohel, předseda základní organizace KOVO, která v Nexenu působí.

Jednání o nové kolektivní smlouvě se v továrně se 1100 zaměstnanci táhla od dubna roku 2019. Vyvrcholením sporů byla stávka, která v Nexenu proběhla letos mezi 31. lednem a 7. únorem.