Lidé, kteří si zakoupili lístky na koncert skupiny Olympic, jsou rozhořčeni jednáním pořadatele Michala Šimona z produkční agentury Promogalaxy. Ten nejdříve v březnu zrušil lounský koncert a následně i náhradní vystoupení, které se mělo konat v pátek večer v Dobroměřicích.

Pořadatel sice přislíbil, že všechny peníze za prodané vstupenky vrátí, ale zda to opravdu udělá a kdy k tomu dojde, to je ve hvězdách.

„Chtěla jsem vrátit zaplacené vstupné už po zrušení prvního koncertu v Lounech. Několikrát jsem pana Šimona kontaktovala a vždy mi přislíbil navrácení peněz. Peníze slíbil nechat na informačním centru radnice, to se ale nestalo. Dosud mi nic nevrátil. Upozornila jsem ho na to, že pokud nezajistí vrácení peněz nejen mně, ale i dalším žadatelům, učiním trestní oznámení pro podezření z podvodného jednání,“ uvedla například Alena Černá, která se chtěla koncertu oblíbené skupiny zúčastnit.

Další zájemce o koncert se obrátil o radu na Obchodní inspekci. „Pořadatel z podivné agentury se mi jeví jako podvodník, protože odmítl se mnou komunikovat ohledně vrácení vstupného. Obrátil jsem se na Českou obchodní inspekci, kde mi sdělili, že by mi měly být peníze vráceny na místě, kde jsem vstupenky zakoupil. Je to ostatně i napsané na druhé straně vstupenky. Po jejich písemném vyjádření šlo pak vše hladce a peníze mi byly vráceny,“ sdělil svoji zkušenost Milan Bitner. Poradil stejný postup i dalším čtenářům.

Jeden lístek stál 290 korun, prodávaly se v předprodejích v Městské knihovně v Lounech a na informačním centru radnice. Na těchto místech však zatím peníze nevracejí. „V současné době peníze nevracíme, protože je nemáme. Pořadatel si všechny finance utržené za prodej stáhnul. Jeho jednání však poškodilo jak fanoušky, tak i naši pověst. Přislíbil nám, že poskytne finanční prostředky, abychom mohli lidem peníze vracet. Pokud tak co nejdříve neudělá, podáme na něj žalobu, věc řeší už právní zástupce,“ uvedla ředitelka lounské knihovny Dagmar Bahnerová. Podobně hovořila i Eva Šafrová z lounské radnice, pod kterou spadá informační centrum. Žalobu zvažuje i management skupiny Olympic.

Prohlášení Městské knihovny Louny

Zrušení koncertu skupiny Olympic

Městská knihovna Louny se omlouvá čtenářům a návštěvníkům knihovny, kteří si zakoupili v předprodeji vstupenku na koncert skupiny Olympic. Koncert se měl konat 30.3.2009 v DK Louny, později byl pořadatelem p. Michalem Šimonem přeložen do DK Dobroměřice s termínem 17. 4. 2009.

Dne 16. 4. 2009 pořadatel Michal Šimon oznámil, že koncert ruší. Pořadatel je zodpovědný za vrácení hotovosti, dosud tak neučinil.

Velice nás mrzí toto jednání, v okamžiku, kdy od pořadatele obdržíme finanční prostředky, anebo další informace o postupu, neprodleně vás budeme informovat.

V případě, že jste si zakoupili vstupenku na koncert skupiny Olympic a jste také poškozeni jednáním pořadatele tohoto koncertu, prosíme, zanechte kontaktní údaje v knihovně.

Městská knihovna Louny již 17.4.2009 učinila potřebné právní úkony k nápravě škody.

Kontakt na pořadatele : Michal Šimon, simon-agency@seznam.cz Tel. 723 364 100

Vážení čtenáři a návštěvníci, prosíme o pochopení - naše knihovna byla poškozena tímto jednáním stejně jako Vy.

Městská knihovna Louny
Dagmar Bahnerová
ředitelka