Řetízky s visacími zámky na kontejnerech na tříděné sklo se nedávno objevily v ulicích Loun. Během dvou týdnů se tak stane i v Žatci. Důvod? Zamčení kontejnerů má zamezit tomu, aby do nich lidé vhazovali něco jiného než samotné lahve. K tomu jim stále slouží kulaté otvory na vrchu nádob.

Uvažuje se, že se toto opatření rozšíří na problematických místech i na kontejnery s papírem. „Od letošního ledna se tak zhoršila kvalita tříděného odpadu v Lounech, že došlo až na opakované odmítnutí přijetí odpadů našimi zpracovateli. Dotřídění skla a papíru po svozu na dalším zařízení je velice nákladné a u skla i nebezpečné. Tato situace nás po dohodě s Městem Louny vedla k nejlevnější a zároveň nejefektivnější variantě jak zajistit čistý vytříděný odpad. Tou je uzamčení nádob," sdělil Pavel Strnad, oblastní manažer společnosti Marius Pedersen, která sváží odpad v Lounech i Žatci.

Čtěte také: Úředníci radnice jdou do boje s nežádoucím odpadem

„V Žatci je situace se špatným tříděním obdobná," dodal. Ve městě by se zámky na kontejnerech na sklo měly podle jeho slov objevit během dvou týdnů.

Ačkoliv se kontejnery na sklo v Lounech zamykají jen chvíli, už je někdo na některých místech zničil. „Je to na několika místech, řešíme to s městskou policií. Zvažuje se, že se do lokalit umístí kamery. Pravděpodobně v kontejnerech někdo hledá vratné lahve," vysvětlil Pavel Strnad.