Společnost Vamiro z Mostu koupila od Žatecké teplárenské budovy bývalé mazutové kotelny v Podměstí, jež byla vyřazena z provozu. Dala za ně 400 tisíc korun. Teď chtěla ještě koupit pozemky pod kotelnou, které patří městu. To se ale „zadrhlo", zastupitelé prodej neschválili.

Důvodem byla cena. Město za pozemky chtělo 1,22 milionu korun. „Je to cena stanovená znaleckým posudkem. Není to volný pozemek, je zastavěný budovami, které bude třeba zbourat. Navíc je na něm ekologická zátěž," vysvětlila Jana Eisertová, vedoucí majetkového odboru žatecké radnice.

Cena se zdála nízká

Tato cena se některým zastupitelům zdála za pozemky v celkové rozloze téměř čtyř tisíc metrů čtverečných příliš nízká. „Jedná se o pozemky v centru Podměstí, cena je příliš nízká," tvrdil například zastupitel Pavel Aschenbrenner. „Proč město nepostupovalo jako při prodeji jiných pozemků. Proč nechtělo víc peněz?" ptal se zastupitel Karel Krčmárik.

„Vycházeli jsme z ceny znaleckého posudku. Pokud bychom chtěli prodávat za cenu stavebního pozemku, museli bychom provést nejprve jeho sanaci. A to by město něco stálo," sdělila zastupitelům starostka Žatce Zdeňka Hamousová. „Kdyby byla cena nízká a prodej pozemku tak lukrativní, určitě by se přihlásilo víc zájemců než jen jeden," připomněl zastupitel Břetislav Frýba.

Karel Krčmárik navrhl sumu 3,3 milionu korun, kterou by město mělo za pozemky podle něj požadovat a znovu je nabídnout. Většina zastupitelů s ním nakonec souhlasila a tak město pozemky v areálu mazutové kotelny zatím neprodá. Znovu je na úřední desce nabídne, tentokrát za skoro trojnásobnou částku.

Společnost Vamiro chce podle záměru zaslaného na žateckou radnici na místě mazutové kotelny postavit parkoviště.