Milovníci guláše a zdatní kuchaři se tuto sobotu, 24. září, sejdou v Panenském Týnci na Lounsku. Opět po roce si tam vzájemně poměří své dovednosti při soutěži Kotlíková guláš paráda.

Druhý ročník divácky bezesporu přitažlivého klání se uskuteční u panenskotýnecké sokolovny. Vařit se začne v deset hodin. A to v kotlících a hrncích na otevřeném ohni. Jednou z podmínek účasti je použití nejméně dvou kilogramů masa. „Mimo masa psího, kočičího, krysího, veverčího, hadího a podobné havěti," vzkazují žertovně pořadatelé z Komunity Tejnecko.

Přijďte, ochutnejte

Kotlíková guláš paráda v Panenském TýnciDiváci budou moci obdivovat i zručnost jednotlivých kuchařů - všechny přísady se budou loupat a krájet až přímo na místě. Hotové pokrmy pak bude hodnotit nezávislá dámská porota. Samozřejmostí bude možnost zakoupit si libovolnou porci nebo dokonce „ochutnávkový set" všech gulášů.

Při příznivém počasí organizátoři počítají s doprovodným programem pro děti. Užít by si měly například projížďky na koních či řádění v hasičské pěně. Večer pak bude patřit dospělým. Proběhne taneční zábava s kapelou Refreš.