Sezona na letních koupalištích v Lounech a Žatci skončila. Oba areály se uzavřely v minulých dnech. Zatímco v Žatci už mohou zájemci využívat krytý bazén, v Lounech si na něj budou muset minimálně rok a půl počkat. Ten starý se zboural, stavba nové plavecké haly se teprve chystá.

Správci koupališť v Lounech i Žatci si letošní sezonu pochvalují. Ve vedrech chodilo kolem tisícovky lidí denně. „Pro nás to byla nejlepší sezona od roku 2012, kdy bylo koupaliště po rozsáhlé rekonstrukci znovu otevřeno. Letos od začátku června do konce srpna přišlo 36 651 návštěvníků,“ sdělil Andrej Grežo, jednatel Technické správy města Žatec, která má areál koupaliště v pronájmu. „Za vysokou návštěvností stojí teplé letní počasí, někdy přišlo i 1200 lidí za den,“ dodal.

Podobně to vidí i v Lounech. Také tam mají za sebou jednu z nejúspěšnějších sezon posledních let. „Sezona byla dobrá. Přemýšleli jsme, že bychom otevřeli ještě tento týden, ale počasí už tomu nepřeje,“ sdělil správce lounského městského koupaliště Zdeněk Beckert. Správa koupaliště tak alespoň využije září k opravám malého bazénu, hlavně výměně dlaždic.

Areály koupališť v Lounech i Žatci ale od návštěvníků neosiří zcela. Jsou tam totiž umístěné městské sauny, které jsou v provozu naopak v chladnějších měsících roku. Otevřou v první polovině října.

Lepší sauna

Zatímco v Žatci mají moderní saunu, která vznikla při zmíněné rozsáhlé rekonstrukci celého areálu koupaliště, v Lounech saunu průběžně vylepšují. „Nyní jsme rozšířili odpočívárnu a vstupní halu s recepcí, před zahájením sezony ještě doděláme venkovní odpočívárnu. Ve spolupráci s městem jsme také vyměnili topení, nové plynové kotle už nejsou tak náročné na obsluhu,“ sdělil Radek Příhoda, ředitel Správy sportovních zařízení města Louny, která se o koupaliště se saunou stará.

S koncem letních prázdnin zahájil v Žatci provoz vnitřní bazén, který je v budově obchodní akademie. „Během léta došlo k modernizaci a výměně sprch, záchodů, parní kabiny a dlažby v částech bazénu. Návštěvníky potěší nové a čisté prostředí se stabilní teplotou vody 27 stupňů Celsia,“ uvedl ředitel školy Jiří Karas. Bazén má otevřeno každý den odpoledne a v sobotu a neděli pak od 10 do 22 hodin.

V Lounech si budou muset zájemci na vnitřní bazén ještě nějaký čas počkat. Starou plaveckou halu nechalo město kvůli špatnému stavu loni zbourat, nová se začne stavět nejdřív letos na podzim. Aktuálně probíhá výběrové řízení na firmu, která plaveckou halu vybuduje. Účastníci, kteří prokázali kvalifikaci, mohou předkládat své nabídky až do 20. září. Pokud vše půjde podle plánu, nová plavecká hala v Lounech by se měla otevřít na jaře 2020.

Krytý bazén má tak nyní v okrese Louny kromě Žatce už jen město Postoloprty. Od poloviny června tam probíhají úpravy, otevřít by se měl znovu v polovině září.