Už za několik dní bude pro veřejnost otevřeno městské koupaliště v Lounech. Areál se již nyní připravuje na novou sezonu.

„Plánujeme zahájit sezonu jako tradičně 15. května. Doděláváme poslední práce v zázemí koupaliště,“ uvedl správce koupaliště Radek Ulrych.

Pro návštěvníky je v Lounech připravené občerstvení a mnoho atrakcí pro vyžití. Na milovníky koupání ovšem v letošním roce čeká zásadní novinka – změna ceny vstupného. Zájemci si budou moci zakoupit permanentky.

„Zvláště starší návštěvníci si stěžovali, že platí i za atrakce, které nevyužívali, proto požadovali levnější vstupenky. Rozhodli jsme se proto změnit celý systém. Základní cena bude 65 korun v pracovní dny, o víkendech to bude sedmdesát korun,“ uvedl Josef Klesal, provozovatel koupaliště.

K mání budou podle něj nově permanentní vstupenky, které lze pořídit se slevou. Zavádí se i rodinné vstupné. Konečná cena se bude také lišit podle času, kdy návštěvník přijde. „Nově se bude platit za jízdu na tobogánu, a to od tří do šesti korun. Procházet se bude turnikety,“ doplnil Josef Klesal, lounský zastupitel a jednatel společnosti Barokní špitál, která má městské koupaliště v nájmu.