Společnost Barokní špitál, jejímž jednatelem je podnikatel a zastupitel Josef Klesal, se nechystá přihlásit do nového výběrového řízení na provozování městského koupaliště.

„Do druhé soutěže nepůjdeme. Nepochopení důvodů, proč jsme se přihlásili do prvního řízení, nám sebralo chuť přihlásit se znovu,“ říká J. Klesal.

Avšak to, zda se znovu bude či nebude ucházet o provoz areálu, ukáže až čas; jak sám dodal na konci našeho setkání, stát se může cokoliv.

Společnost spravovala koupaliště deset let. Na konci loňského roku od ní město odkoupilo tobogany a oplocení za částku 2,7 milionu korun s tím, že bude ukončena nájemní smlouva a vypsáno nové výběrové řízení. Do toho se firma přihlásila. Proti tomu se ostře postavil na únorovém zastupitelstvu zastupitel Radovan Šabata.

Proč se nájemce, který tvrdil, že provoz je ztrátový, znovu o koupaliště ucházel? „Provozovat koupaliště jsme i nadále chtěli, ale bez finanční zátěže. Koupaliště s úvěrem se provozovat nedá, bez něj podmínečně. Několik posledních sezon bylo co se týče návštěvnosti špatných. Koupaliště drželo nad vodou v podstatě pouze další činnosti, hlavně trampolíny. Pokud by město tobogány neodkoupilo, hrozilo, že o ně přijdeme,“ vysvětlil podnikatel.

Výběrová komise společnost Barokní špitál ze soutěže vyřadila, proti tomu se Klesal ohradil a se svou námitkou by uspěl. „Komise nás vyřadila neoprávněně, všechny požadované doklady jsme předložili. Nabídli jsme lepší podmínky smlouvy – snížení provozního příspěvku, tak aby se částka městu za nějakou dobu vrátila. Měli jsme představu jak koupaliště vést dál, nechali jsme tam dost práce, chtěli jsme do budoucna investovat, vybudovat další atrakci a celoročně vyhřívaný bazén, lepší vstupné. To se nám bohužel už nepodaří,“ pokračuje J. Klesal.

Kiosky můžeme i odvézt, říká

Nakonec město soutěž úplně zrušilo. A důvod? Chyba, kvůli které nebylo řízení v souladu se zákonem. Vypíše se nové a do doby než bude znám nový provozovatel, bude mít areál na starost Technická správa města Loun.

Koupaliště prošlo celkovou rekonstrukcí v roce 2002, udělaly se nové bazény, které zaplatilo město, tobogány s oplocením zainvestoval provozovatel. „Tobogány koupaliště zatraktivnilo, je to v podstatě jediná možnost, jak přilákat návštěvníky. Museli jsme udělat také nové oplocení, vybudovali jsme dětské hřiště, u sauny byl vybudován ochlazovací bazének. Z příspěvku, který dostáváme od města, jsme kryli provoz koupaliště. Na další rekonstrukce hlavní budovy už nezbývaly další finance,“ zdůvodnil bývalý provozovatel zastaralý stav hlavní budovy.

Otázkou teď zůstává, jestli na koupališti zůstanou atrakce na louce za potokem, tedy právě trampolíny a kiosky. „Chceme se domluvit s TSML, aby to tam mohlo zůstat. V opačném případě si vše odvezeme a budeme to provozovat jinde,“ dodal J. Klesal.

Komentář na toto téma čtěte zde