Léto pomalu klepe na dveře, a proto na Městském koupališti v Lounech finišují přípravy na sezonu.

Návštěvníci se mohou těšit na několik novinek, které nový provozovatel, Technická správa města Loun, chystá.

„Máme jasnou představu, jak by mělo koupaliště vypadat. Postupně chceme odstranit všechny nedostatky,“ uvedl Jaroslav Opat, jednatel TSML, která bude areál spravovat do konce roku 2012. Před tím jej měla v nájmu společnost Barokní špitál zastupitele Josefa Klesala.

Jako první přišla na řadu každoroční údržba technologií, pak opravy bazénů a sociálního zařízení. „Provedli jsme nutnou údržbu technologií, bylo potřeba vyměnit některé dlaždice v bazénech, opravy se dotkly také sociálních zařízení, bufetu. Velkou rekonstrukcí pak prošly toalety v hlavní budově, které byly úplně mimo provoz. Během léta se pustíme také do rekonstrukce sauny, kde je nutné zcela vyměnit dřevěné obložení, které je v hrozném stavu. Chceme také zrekonstruovat celou hlavní budovu, kde bude v horním patře turistická ubytovna,“ popsal práce nový vedoucí koupaliště Václav Mareš. Koupaliště otevře brány návštěvníkům v neděli 30. května, kdy se tam uskuteční dětský den.

Hry i diskotéka pro děti

„Chystáme atrakce pro děti souboje šermířů, soutěže a hry, diskotéku. Po celou dubu bude vstup volný,“ zve nový vedoucí koupaliště Václav Mareš s tím, že podobné zábavné dny, by chtěl pořádat častěji. „Chceme návštěvníkům nabídnout zábavu,“ dodal.

Na své si přijdou jak milovníci lenošení na trávě a opalování, tak i ti sportovně založení, kteří jistě ocení nové volejbalové hřiště. Další novinkou bude i půjčovna sportovních potřeb, kde si budou moci návštěvníci půjčit vše od míčů, po stolní tenis, badminton až po společenské hry. Využíván bude i prostor za potokem, kde je umístěn stánek s občerstvením. Na bezpečnost plavců budou dohlížet čtyři kvalifikovaní plavčíci. Vstupné bude děti nad 15 let a dospělí 55 korun, od 15 hodin 35 korun. Děti a důchodci zaplatí do 15 hodin 45 korun, rodiny s dětmi mohou využít desetiprocentní slevu. Děti do tří let zdarma. Jízda na toboganech vyjde na dvě koruny.