Po pětidenních tropických vedrech na začátku června se v posledních týdnech ochladilo a koupaliště v okrese Louny se vyprázdnila. Tento stav prozatím platí i dosud, na samém začátku prázdnin, a tak si děti nyní zatím musí nají jiné aktivity než koupání a vodní hrátky. Už v příštích dnech se ale očekává pravé letní horko!

Dárek Deníku pro děti • sledujte vaše noviny, Žatecký a lounský Deník
• na jeho stránkách budou během prázdnin vycházet kupony, díky nimž budete moci vyhrát bezplatný celodenní vstup na koupaliště v Lounech i Žatci
• dvě vstupenky rozdáme každý týden prázdnin

Práce na koupalištích v Lounech a Žatci se přitom nezastaví. Pořád je co dělat, i když lidé aktuálně nechodí. „Pořád je na místě potřeba nějaká údržba, sekání trávníků, úklid areálu, to probíhá stále," uvedl včera Václav Mareš, vedoucí městského koupaliště v Lounech.

V uvedených horkých dnech kolem 8. června se přišlo na koupaliště v Lounech osvěžit 1686 návštěvníků, dodal na dotaz Deníku. To je slušný počet. Teď se čeká na další letní tepla a s nimi návštěvníky, díky nimž koupaliště ožije. Mají přijít už o víkendu.

Podobná situace je i v Žatci. „Bazény jsou napuštěny, lidé kvůli chladnějšímu počasí zatím nechodí. V areálu jsou správci, probíhá sekání trávníků a další nutná údržba," uvedl pro deník Andrej Grežo, ředitel Technické správy města Žatce, která provozuje městské koupaliště.