S příchodem slunečného počasí do regionu už se probouzejí i koupání chtiví lidé.

V okrese mají šanci zatím pouze v Lounech, další koupaliště se na sezonu teprve připravují.

V Lounech otevírají tradičně jako první. Hned patnáctého května si tam našlo cestu na koupaliště několik nadšenců. „Otevřeno bude celou sezonu od 9 do 20 hodin. Vstupné je 70 korun,“ sdělil Radek Ulrych, tamní správce. Pro návštěvníky je v Lounech připravené občerstvení a mnoho atrakcí pro vyžití.

Bazén v Krásném Dvoře už se napouští, ještě několik dní ale lidé na koupaliště nemohou. „Chceme otevřít 1. června, možná už koncem května, pokud bude slunečné počasí,“ řekl starosta Krásného Dvora František Kuna. Vstupné bude na koupališti nedaleko zámku pro dospělé za třicet korun, děti zaplatí patnáct. „Chceme letos rozšířit služby pro stanaře. Nabídneme jim malou kuchyňku, aby si mohli něco uvařit,“ pokračoval F. Kuna.

Krásný Dvůr také uvažoval o vybudování studny, aby při napouštění koupaliště ušetřil. „Bude asi až příští rok, teď zpracováváme posudky,“ informoval starosta s tím, že stát by měla kolem dvou set tisíc korun.

Podbořany do poloviny června

Otevřeno zatím není ani v Podbořanech. „Teď dokončujeme reklamační opravy, byl problém se spárou. V dalších dnech pak budou provedeny zkoušky, nejzazší termín, kdy otevřeme, je polovina června, když bude přát počasí, tak možná i dříve,“ slíbil Radek Reindl, starosta Podbořan. Ceny zůstanou v Podbořanech stejné, jako v minulé sezoně.

„Uvažovali jsme sice kvůli zvyšování nákladů o zdražování, rozhodli jsme se ale nakonec podpořit rekreaci našich občanů a ceny zachovat,“ dodal Radek Reindl. Za celý den na koupališti v Podbořanech zaplatí dospělá osoba 40 korun, dítě polovinu. Rodinná vstupenka přijde na devadesát korun. Slevu dostanou také ti, kteří přijdou na koupaliště po sedmnácté hodině – také zaplatí polovinu.