V červnu se oteplilo a přišlo příjemné letní počasí, naše země už má také za sebou několik prvních letošních tropických dnů. Situace se snaží využít i provozovatelé koupališť. V okrese Louny jsou čtyři městská či obecní koupaliště a dvě z nich už zahájila provoz a nabídla lidem možnost prvního vykoupání. Další dvě tak učiní v příštích dnech.

Jako první v rámci celého okresu Louny bylo letos otevřeno koupaliště v Podbořanech. První možnost vykoupání a osvěžení měli tamní lidé hned 1. června. „Zatím máme otevřený jen velký bazén pro dospělé. Na mělkém bazénu pro děti ještě dokončujeme rekonstrukci a počítáme s jeho uvedením do provozu tento víkend – 10. června,“ uvedl vedoucí podbořanského koupaliště Petr Ulke. Koupaliště nabízí dva bazény, dětský koutek, stánek s občerstvením, hřiště na plážový volejbal. O letních prázdninách se v jeho areálu po setmění také občas promítají filmy ve stylu „malého letního kina.“

Ilustrační foto
Stánky s občerstvením na koupališti si pronajal pivovar

Otevřeno už bylo také městské koupaliště v Lounech. V provozu je od soboty 3. června. První den panovalo horké počasí a teploty překračovaly třicítku, takže zaplavat a odpočinout si přišly stovky lidí. Druhý den, v neděli, se už ochladilo a návštěvnost klesla.

„Před otevřením jsme provedli několik úprav, například vylepšili technologii úpravy vody, opravili toalety, rozšířili hřiště pro děti,“ uvedl Radek Příhoda, ředitel Správy sportovních zařízení města Loun, která o koupaliště pečuje. V areálu jsou k dispozici tři bazény, různé vodní atrakce, tobogány, občerstvení, hřiště pro dospělé i pro děti. Zájemci mají možnost i půjčit si sportovní pomůcky nebo knihu či časopis ke čtení na deku.

V Žatci otevřou příští pátek

Koupaliště v Žatci zatím ještě otevřené není, ale město už oznámilo termín zahájení provozu. Stane se tak příští pátek – 16. června. „Areál pak bude až do konce prázdnin otevřený denně od 9 do 21 hodin,“ uvedl Andrej Grežo, jednatel Technické správy města Žatce. Celý areál byl modernizován v roce 2012 a nabízí bazény pro děti i dospělé, různé vodní atrakce, stejně tak dětská i sportovní hřiště. Zájemci si mohou zahrát i minigolf, občerstvení je rovněž samozřejmostí.

Na své otevření ještě také čeká koupaliště v Krásném Dvoře u Podbořan v sousedství tamního známého zámku a parku. Koupaliště provozuje obecní úřad a jeho oficiální otevření plánuje až od 1. července, prvního dne letních prázdnin. Předtím koupaliště pár dní „pojede“ ve zkušebním režimu. Areál nabízí bazén s oddělenou částí pro malé děti, sportovní hřiště, stánky s občerstvením. Zajímavostí je i možnost ubytování v chatkách či ve stanu na travnaté ploše v zadní části plochy u koupaliště.

Městské koupaliště v Lounech se připravuje na novou sezonu. Všechny vodní atrakce by měly fungovat.
Koupaliště se připravuje na novou sezonu, na návštěvníky čeká několik novinek

Další hojně navštěvovanou vodní plochou je nádrž v Peruci u Loun, která je součástí rekreačního areálu s možností ubytování. Obecní úřad před dvěma roky nechal celou nádrž vyčistit a opravit, stejně tak zajistil i některé opravy v rekreačním areálu, který nabízí přes 70 lůžek. Koupání v této nádrži je ovšem na vlastní nebezpečí, vodní plocha nemá oficiální statut koupaliště. Je volně přístupná a nemusí splňovat pevné hygienické předpisy. „Je to víceúčelová nádrž, která slouží i ke koupání,“ upřesnil Jan Vnouček, místostarosta Peruce.

Dalším oblíbeným místem k vykoupání pro lidi zejména ze západní části okresu Louny je Nechranická přehrada, největší vodní plocha v severních Čechách, která leží jen deset kilometrů od Žatce. Ta je volně přístupná a letos už si v ní zaplavali první zájemci.