Otevřeno bylo v pátek přesně od 13 hodin. Za branami koupaliště se v tu dobu už tísnily desítky koupáníchtivých dospělých i dětí. Slavnostní otevření zpříjemnily svým vystoupením mažoretky z podbořanské základní umělecké školy, proslov měl i starosta města Radek Reindl. „Jsme rádi, že se nám z koupaliště podařilo udělat tak pěkné místo. Myslím, že nám ho mohou závidět i v okolních městech, takhle čistou vodu nemají nikde v okolí,“ řekl mimo jiné starosta.

Kvůli kompletní rekonstrukci bylo minulé léto koupaliště uzavřeno. Obyvatelé Podbořan otevření bazénů nadšeně přivítali. „Jsme rádi, že už je rekonstrukce hotová. Je to tu hodně pěkné. Určitě sem budeme často chodit,“ řekl těsně po prvním vykoupání Jaroslav Teinzer, který spolu s kamarády využil toho, že se první den nevybíralo vstupné.

Odpoledne je vstupné poloviční

Stejný názor na opravu mělo i několik dalších stovek lidí, kteří včera na nově zrekonstruované koupaliště přišli. Lidé si letos sice na koupališti za jednotlivé vstupné připlatí, je ale možné využít nový systém slev. „Děti budou platit 20 korun, dospělí 40 korun. Nově si návštěvníci budou moci zakoupit rodinné vstupné za 90 korun. Je také možné zakoupit si permanentku,“ řekl tajemník podbořanské radnice Martin Gutzer.

Na zájemce, kteří nemají čas přes den, je také připravena novinka. „Po šestnácté hodině bude vstup poloviční, tedy 20 a 10 korun,“ dodal tajemník. Rekonstrukce koupaliště měla být podle původního plánu dokončena už loni na konci roku. Stavební firma však nestačila kvůli špatnému počasí včas obložit bazény, proto bylo dokončení oprav přesunuto na letošní rok.

Koupaliště v Podbořanech otevře později