Hlouběji do kapsy budou letos muset pravděpodobně sáhnout návštěvníci podbořanského koupaliště. Energie jsou stále dražší, město chce snížit ztrátu.

Stále dražší energie tlačí podbořanskou radnici ke zdražení vstupného na tamním koupališti. Jednali o něm na svém březnovém zasedání radní města.

„Vstupným se ještě budeme zabývat. Ke zdražení nás bohužel nutí stále vyšší ceny energií,“ uvedl starosta Podbořan Radek Reindl.

Ztráta města z provozu koupaliště, pokud nenajde další zdroje financování, bude vyšší než 1,5 milionu korun. Zvyšovat příspěvek města se radnici nechce. „Budeme ještě hledat, kde ušetřit. Pokud ale žádné zdroje nenajdeme, budeme nuceni vstupné zvýšit,“ pokračoval Radek Reindl s tím, že jedním z nových nákladů je například sto padesát tisíc na ostrahu. „Na koupališti je mnoho věcí, po kterých touží zloději. V minulosti jsme ostrahu neměli, nebyla potřeba, ale nyní je nutná,“ pokračoval.

Vedení radnice uvažuje o vstupném ve výši kolem šedesáti korun za den a dospělou osobu. Jednalo by se tak o zdražení o dvacet korun na den. Radní uváží také zřízení hodinového vstupného. Zvýšení nákladů přinesla podbořanskému koupališti paradoxně také jeho rekonstrukce.

Čistá voda také není zadarmo

„Díky novým technologiím dodržujeme přísné hygienické normy, voda je mnohem častěji vyměňována. To ale bohužel také přináší velké zvýšení nákladů,“ dodal podbořanský starosta.

Podbořanské koupaliště bylo loni otevřeno poprvé po celkové rekonstrukci, která probíhala celý rok předtím. Město stála jedenáct milionů korun. Návštěvnost koupaliště nebyla v loňské sezoně nejlepší, z velké části za to ale mohlo špatné počasí. Ve slunečných dnech tam zavítalo někdy až 800 lidí, a to nejen z Podbořan, ale také z okolních obcí a ze Žatce, kde funkční koupaliště chybí.