Stejné ceny jako v loňském roce budou nakonec letos platit na podbořanském koupališti.

Vedení města upustilo od původně plánovaného zdražování, zatím nebude ani hodinové vstupné.

Podbořanští radní uvažovali o zdražení vstupného na tamní koupaliště o dvacet korun na osobu. Vedly je k tomu neustále se zvyšující náklady na provoz. „Nakonec jsme se rozhodli, že ceny vstupného zachováme ve stávající výši,“ řekl Deníku starosta Podbořan Radek Reindl.

Dospělá osoba tedy v Podbořanech za den strávený na koupališti zaplatí čtyřicet korun, děti, invalidé a osoby, kterým je už více než 65 let si musí připravit dvacet korun. Stejná jako v loňské sezoně bude také rodinná vstupenka, ta bude stát 90 korun. Platí také zvýhodnění lidí, kteří přijdou po sedmnácté hodině, ti zaplatí jen polovinu.

Vedení města přitom tvrdilo, že ceny zůstanou stejné jen tehdy, podaří–li se najít úspory. Provoz koupaliště totiž stojí městskou pokladnu ročně jeden až jeden a půl milionu korun a radnice nechtěla tento příspěvek zvyšovat. „Úspory jsme sice nenašli, přesto zdražovat nebudeme. Chceme podpořit sportovní vyžití našich občanů,“ zdůvodnil podbořanský starosta. Zdražení by totiž mohlo způsobit odliv návštěvníků.

Koupání zdražila rekonstrukce

Uvažovalo se také o zavedení hodinového vstupného, to by platili lidé, kteří by přišli na koupaliště jen na chvíli. „Zatím jsme ho nezavedli,“ sdělil Radek Reindl. Zvýšení nákladů přinesla v Podbořanech paradoxně rekonstrukce koupaliště. Sto padesát tisíc se například platí za ostrahu. „Na koupališti je mnoho věcí, po kterých touží zloději. Dříve nebyla nutná,“ informoval starosta.

Náročné jsou také nové technologie. „Díky nim dodržujeme přísné hygienické normy, voda je mnohem častěji vyměňována. To ale také bohužel přináší velké zvýšení nákladů,“ dodal Radek Reindl. Koupaliště v Podbořanech bylo loni otevřeno poprvé po celkové rekonstrukci, která probíhala celý rok předtím. Město za ní zaplatilo jedenáct milionů korun. Návštěvnost koupaliště nebyla loni nejlepší, mohlo za to ale převážně špatné počasí. Ve dnech, kdy svítilo slunce, tam zavítalo někdy až 800 lidí, a to nejen přímo z Podbořan, ale také z okolních obcí a Žatce.