Teplé dny už jsou tady a koupaliště v regionu se již chystají na sezonu. Výjimkou nejsou ani Podbořany, kde otevřou už za pár dní. Slibují opět letní kino, pro návštěvníky se chystá i další zábava.

V Podbořanech tradičně otevírají koupaliště už 1. června. Letos návštěvníky možná přivítá ještě dříve. „Předpokládáme, pokud bude pěkně, že by mohlo být otevřeno už o víkendu, od 28. května. Vše ale samozřejmě záleží na počasí," prozradil Radek Reindl, starosta Podbořan.

Na oblíbeném koupališti s padesátimetrovým bazénem, kam například v minulých sezonách v parných dnech zavítalo až 800 lidí, chystají na sezonu také několik novinek, samozřejmě nabídnou i osvědčené programy. „Určitě bude opět na koupališti letní kino, promítání mělo v minulých letech úspěch. Provozovatel by rád také pořádal hudební a zábavné večery, uvidíme, jak se to povede. Chystají se také nové atrakce pro děti," pokračoval Reindl.

Otevřeno bude v Podbořanech na koupališti v teplých dnech od 10 do 20 hodin, možné je, v případě zájmu, ale i prodloužení provozní doby, jako se to dělo i loni.

Padesát za den

A ještě jedna dobrá zpráva pro návštěvníky. Ceny zůstaly na oblíbeném koupališti stejné jako v minulých letech. Dospělí zaplatí padesát korun za celý den, děti a důchodci pětadvacet. Pokud přijdete po 17. hodině, zaplatíte pětadvacet, respektive deset korun. K dispozici je také rodinná vstupenka za sto korun (max. 2 dospělí a tři děti).

Také letos, stejně jako v loňském roce, bude koupaliště provozovat Petr Ulke. Je znám například z pořádání letních slavností ve městě. Nyní získal na koupališti smlouvu na tři roky. Radnice si od něj slibuje další rozšíření a zkvalitnění služeb, provozovat bude také občerstvení.

Opravy v areálu

„Letos proběhly v areálu také další opravy, například střech nebo technologií. Snažíme se areál dále zvelebovat," pokračoval Radek Reindl.

Podbořanské koupaliště bylo zrekonstruováno v roce 2006 za 11 milionů korun. Nabízí bazén o rozměrech 50x25 metrů, dětský bazén a hřiště na plážový volejbal. Město na jeho provoz každoročně doplácí zhruba milion až milion a půl. Technologie, které hlídají, aby voda splňovala normy, plavčíci, kteří mají být letos posíleni, úklid. To vše něco stojí. Stejně jako v dalších městech, ani v Podbořanech na provozu koupaliště město nevydělá. „Koupaliště bereme jako službu veřejnosti, aby se lidem ve městě lépe žilo. Jedinou možností, jak snížit spoluúčast města, je zvýšení vstupného. Jenže pokud zdražíme, naštvou se zase lidé, nebudou chodit a budou nižší příjmy ze vstupného. Proto se snažíme držet vstupné na přijatelné úrovni. Na koupališti určitě nevyděláme, vždy bude nutné ho dotovat," řekl už dříve starosta Podbořan Radek Reindl.

Čtěte také: Ceny stejné, zábavy má být víc. Koupaliště v Žatci už se chystá