Sezona koupání venku a tím i koupališť se chýlí ke konci. A provozovatelé koupališť si stěžují na nevydařenou sezonu. Červenec byl velmi teplý, ale srpen se nevydařil. Nově zrekonstruované koupaliště v Podbořanech bude otevřeno do 10. září. „Bude ale záležet na počasí. Letošní sezona nebyla moc dobrá. Párkrát přišlo až 800 lidí, ale průměr bude daleko nižší. Cestu na koupaliště si našli spíše lidé z okolí, například ze Žatce.

Místních moc nechodilo,“ prozradila pokladní z podbořanského koupaliště. Provoz na koupališti v Krásném Dvoře byl již ukončen. „Provoz jsme ukončili už v předminulém týdnu. V sobotu tu proběhla hasičská soutěž a pak vypustíme bazény. Během letních měsíců přišlo asi pět tisíc lidí. Červenec byl dobrý, ale srpen už horší,“ postěžoval si starosta obce František Kuna.

Po vypuštění bazénu čekají koupaliště opravy. „Obnovou projde strojovna, je potřeba vyměnit písek, čerpadla, těsnění. Rádi bychom také opravili bazény. Některé betonové části jsou poškozeny, bylo by potřeba je vyjmout a zalít znovu,“ dodal František Kuna.

Na lounském koupališti byla situace podobná. Sezonu tu skončí 15. září. „Letošní sezona byla nejhorší za posledních pět let. Srpen byl velmi špatný, většinu dní bylo chladno. Tři dny nám přišlo sice asi po tisíci návštěvnících a párkrát 500 lidí, ale jinak návštěvnost nebyla dobrá. I kvůli tomu nechystáme žádné velké rekonstrukce koupaliště, kromě úprav běžného rázu,“ uvedl Radek Ulrych, vedoucí lounského koupaliště.